Zástupcovia katedry v Krakove u kardinála Dziwisza

Zástupcov našej Katedry prijal 10. apríla 2015 vo svojom sídle kardinál Stanisław Dziwisz, krakovský arcibiskup a metropolita, dlhoročný osobný tajomník a najbližší spolupracovník sv. Jána Pavla II. Poďakovali sa mu za dar relikvií tohto svätca pre kaplnku v našom Univerzitnom pastoračnom centre a pozvali ho na pripravovanú medzinárodnú vedeckú konferenciu “Sv. Ján Pavol II. a jeho posolstvo pre strednú Európu”. Kardinál Dziwisz vyjadril presvedčenie, že relikvie na univerzitnej pôde symbolizujú veľkú blízkosť tohto svätca k študentom i akademickým pracovníkom, pre ktorých môže byť neustálou inšpiráciou v nasledovaní Krista.

Foto: Tadeusz Warczak, Tlačová a fotografická služba Krakovského metropolitu

T.WARCZAK-TW1_0763T.WARCZAK-TW1_0766T.WARCZAK-TW1_0768T.WARCZAK-TW1_0769