Naši študenti a pedagógovia na Veni Sancte

Veriaci študenti Univerzity Konštantína Filozofa (vrátane tých našich) a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre začali akademický rok svätou omšou Veni Sancte. Bohoslužbe predsedal v kostole svätých Petra a Pavla v Nitre diecézny biskup Mons. Viliam Judák. Prítomní boli aj rektori obidvoch univerzít Ľubomír Zelenický a Peter Bielik.

Nitriansky biskup študentov povzbudil k práci na ich ľudskom i profesionálnom rozvoji v otvorenosti Duchu Svätému.

Duchovnému rozvoju vysokoškolákov prispieva aj činnosť miestneho Univerzitného pastoračného centra. Jeho rektor Ľubomír Hlad má už pripravené mnohé osvedčené i nové podujatia.

Spolupráci s miestnym biskupstvom sa teší Katedra náboženských štúdií na Filozofickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Biskupstvo má gesciu nad teologickými disciplínami v študijných programoch učiteľstvo náboženskej výchovy a misijná práca a najnovšie sa to týka aj nového študijného programu religiózne štúdiá.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA