Rokovali sme o religiozite, spiritualite a o alternatívnych náboženských hnutiach

Na pôde Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre sa 27. novembra 2019 uskutočnila medzinárodná vedecká konferencia Religiozita, spiritualita a alternatívne náboženské hnutia. Záštitu nad ňou prevzal rektor UKF v Nitre prof. RNDr. Libor Vozár, CSc. a nitriansky biskup prof. ThDr. Viliam Judák, PhD. Prítomným sa v otváracej časti konferencie prihovorili pozvaní diplomati: veľvyslanec Nemeckej spolkovej republiky na Slovensku Jo achim Bleicker, veľvyslanec Slovinska na Slovensku Gregor Kozovinc a veľvyslanec Srbska na Slovensku Momčilo Babić.

Rektor UKF v Nitre vo svojom príhovore pripomenul význam náboženských hodnôt pre dnešnú spoločnosť. Ocenil vzdelávacie a iné aktivity Katedry náboženských štúdií na Filozofickej fakulte, ktoré súvisia s duchovným rozmerom človeka.

Okrem slovenských odborníkov vystúpili na tomto vedeckom podujatí akademici z Poľska, Česka a Slovinska.

Medzinárodná vedecká konferencia sa konala v rámci riešenia projektu APVV „Projekt Perspektívy vývoja súčasnej religiozity na Slovensku“.

Fotogaléria TU