Sekcia náboženskej výchovy

Ústav pre výskum kultúrneho dedičstva Konštantína a Metoda

facebook_page_plugin

Spoluorganizovali sme webinár o vývoji a stave náboženskej výchovy

V piatok 11. februára sa konal webinár na tému Vývoj a stav náboženskej výchovy, vzdelávanie budúcich učiteľov náboženskej výchovy v ČR a na Slovensku. Webinára a diskusie sa okrem organizátoriek, PhDr. Zuzany Svobodovej, Ph.D. z JCU v Českých Budějoviciach a doc. Andrey Blaščíkovej, PhD. z UKF v Nitre, zúčastnili členovia Združenia pre podporu výučby náboženstva v školách pri Spoločnosti pre cirkevné právo v ČR,

prof. JUDr. Jiří Rajmund Tretera a doc. JUDr. Záboj Horák, Ph.D., ďalej prof. Dr. Ivan Kútny, PhD. ako odborník na otázky náboženskej slobody, Mgr. Veronika Blažek Iňová, Ph.D., ktorá sa venuje vzdelávaniu budúcich učiteľov náboženskej výchovy v ČR, Mgr. Šárka Koflerová, vedúca Katechetického a pedagogického centra Biskupstva ostravsko-opavského a pracovník s mládežou, pán Vladimír Přenosil.

Ďalšie stretnutie k otázkam náboženskej výchovy v školách sa uskutoční 01.03.2022 a otvorí tak novú sériu Dialógov k náboženstvu a etike v škole i mimo školu.

 

Aktuality

Projekt APVV 22 - 0204

Anotácia projektu

Čiastková knižnica

Tituly dostupné v čiaskovej knižnici:

APVV

Úspešne ukončený projekt

APVV 17 - 0158

Perspektívy vývoja súčasnej

religiozity na Slovensku

Viac informácií tu.

Získané dáta z projektu

Možnosť prihlásenia sa na Erasmus Plus

Informácie získate od katedrového koordinátora Erasmu Plus doc. Martina Husára, PhD. 

 

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.     

 

Š 323 (Štefánikova trieda, 2. poschodie)

Harmonogram ak. roka 2023/2024

Harmonogram nájdete TU