Na našej katedre prednášala známa česká teoretička výchovy

V rámci podpísanej dohody Erasmus plus medzi Teologickou fakultou Juhočeskej univerzity v Českých Budějoviciach a Filozofickou fakultou Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre navštívila v dňoch 24. až 26. februára 2020 našu katedru PhDr. Bc. Zuzana Svobodová, Ph.D., výrazná osobnosť českej teórie výchovy, odborníčka na filozofiu výchovy, komeniológiu a dejiny etického a náboženského vzdelávania. Študentom prednášala o filozofii náboženskej výchovy, teológii výchovy a o etike pre výchovu. V prednáškach predstavila poňatie náboženskej výchovy ako skúsenosti dialógu neseného nádejou, ktorého cieľom je starosť o dušu, obrátenie sa žiaka i pedagóga k prameňom ducha a vytváranie hlbšieho spoločenstva v ľudskosti. V rámci kultúrneho programu sa zúčastnila prehliadky Katedrály sv. Emeráma a diecézneho múzea. Krátky pobyt PhDr. Bc. Zuzany Svobodovej, Ph.D. položil základy pre spoluprácu medzi Katedrou pedagogiky TF JCU v Českých Budějoviciach a Katedrou náboženských štúdií FF UKF v Nitre.

Foto 1 TU

Foto 2 TU